PROFIL

 

Adlet

Profil

Ke hraní se tato dívčina dostala "jako slepý k houslím", v únoru roku 2003 u svého kamaráda, DJe Snacka. Ten ji naučil základy, půjčil první desky a podporoval ji při prvních vystoupeních. Po tranceových začátcích rychle přešla k technu, ale brzy zjistila, ze tím pravým bude house. Po deepovém období zakotvila u vocal houseu, který jí vyhovuje nejvíce, už tím, že si do něj může zpívat. Po deseti letech účinkování ve sboru má Adlet rytmus v krvi a hudbu (jak sama říká) vnímá celým tělem. Její nynější setíky jsou plné tracků, které nutí k úsměvu a u kterých nelze netančit. Miluje staré hity, které jí přirostly k srdci a které se prý nikdy neohrají, ale zároveň neustále hledá a hraje nejnovější pecky. Tvrdí, že ještě potřebuje hodně pracovat na technice a najít si svůj vlastní styl, ale když hraje, je to záruka úžasné atmosféry.

Adlet můžete pravidelně slyšet v klubu Celnice, O2 baru, zahrála si v Mecce, Styxu, v několika moravských klubech a také byla jednou z patnácti DJek na Explosion - Girls Mission. V nejbližší době to roztočí v klubu Friends a v Art Cocktail Baru.

 

Rozhovor

Adlet, tvoje jméno se mi podařilo zaregistrovat poměrně nedávno, když jsem pátral po hrubém počtu děvčat, která se věnují DJingu a mají pravidelná hraní. Trochu mě překvapilo, že jsi na své dosavadní možnosti poměrně úspěšná a máš dokonce už i svoje pravidelné hraní v klubu Celnice. Nebudeme to tedy zbytečně protahovat a vrhneme se na to. Můžeš se nám zevrubně představit?

Narodila jsem se před třiadvaceti lety v Havířove a většinu svého života jsem prožila v Karviné. Po studiu na Obchodní a bankovní akademii jsem odjela do Prahy za prací. Někdy na začátku roku 2003 jsem si u kamaráda poprvé osahala gramofony a dva týdny na to už jsem hrála na veřejnosti. Do té doby jsem hudbu jenom poslouchala, ale teď už bez ní nemůžu být...

Mnoho holek se i přes tvrzení o něžném pohlaví věnuje celkem dravému a agresivnímu technu. Co tebe na houseové hudbě poutá a baví? Máš ráda i jiné styly?

K houseu jsem přešla poměrně rychle, po tom, co jsem vyzkoušela techno či trance.. je to jednoduché, house (a zvláště můj milovaný vocal house) je nejveselejší, nejtanečnější a nejnáročnější .. techno je fajn v pět ráno, ale v noci se chci bavit. A např. na dnb se nedá tancovat, to uzná každý..

Jak ses ke hraní v Celníci vlastně vůbec dostala? Neříkej mi, že je to tak jednoduché!

V květnu loňského roku Celnice vyhlásila konkurs na DJe, kam jsem se z legrace přihlásila.. no a dostala jsem se do finále (což je nejspíš tím, že jsem tam byla jediná blonďatá holka) a první víkend po finálovém kole už jsem, děsně nervózní, hrála spoustě lidí..

Jak moc je podle tebe náročné se na už přeplněném trhu s DJi prosadit? Máš nějaký vlastní trik, jak promovat sama sebe?

Náročné je to moc, já konkrétně to mám jednodušší v tom, že jsem ženského pohlaví a ještě k tomu blond. Je spousta začínajících DJů, kteří třeba mají lepší techniku a lépe mixují než já, ale asi za tím pultem líp vypadám nebo co. ;) Tím nechci říct, že bych hrála nějak strašně, ale přece jen to chce ještě pilovat. Vlastní trik nemám, jediná moje reklama jsou lidí, které baví moje hraní.

Kde všude se ti už podařilo vystupovat? Myslím, žes bývala k vidění na bárku O2 například..

V baru O2 mám společnou akci s DJ AirTomem s názvem Dilema, opakuje se celkem často. Kromě Celnice jsem si zahrála i ve Styxu, Mecce, německém Angels, na Českobudějovickém Explosionu a čeká mě např. Friends a ArtCocktail Bár.

Kde kupuješ desky? Preferuješ spíš kamenné obchody, nebo internet?

To záleží na tom, kolik mám zrovna peněz nazbyt. Na internetu se nakupuje výborně, ale už jsem si párkrát byla s nákupním košíkem i v kamenném obchodě.

Life style. Co pro tebe tohle slovní spojení znamená? Máš nějaký ten ryze?

Těžko říct, pořád o tom čtu v časopisech, ale že bych nějak cílevědomě pěstovala nějaký svůj styl, to ne.. já jsem taková normální hodná a milá holka.

Tradiční otázka sponzora rubriky a tvého zařazení do databáze Speed 8 DJ Stars. Vyzkoušela si ho někdy? Co jiné typy smart drugs?

Speed 8 jsem vyzkoušela několikrát a vždycky mě děsně prohnal;) Takže už radši ne. A k jiným jsem se zatím nějak nedostala. Nicméně až bude příležitost, řada vyzkouším.

Okej. Nějaká pozvánka, vzkaz čtenářům, webové stránky? :) Máš prostor!

Ahoj čtenáři, tento pátek to roztočím v klubu Friends a za dva týdny v v ArtCocktail Báru. Tak doufám, že se tam zříme!

 

DOPORUČUJEME

 
Syncopix: "Inspiruji se dnem i nocí, pláčem i bojem, opilcem i krásnou dívkou..." The Advent: "Na Apokalypsu se s Industrialyzerem těšíme už od jara!" Report z Drum Affection od Katky Hudební recenze: Kaiserdisco - In No One´s Shadow Shades Of Gray sedmnáctkou u Nightphunk Recordings Sonority a Jock The Lock hned sedmkrát na netlabelu Melodica Jackpot od Fusi & Johnson dalším titulem u Tribal Vision Sato-San To chystají na konec listopadu konečně album Report ze Sound Of Da Boombox od Kickita Report z koncertu Jóhanna Jóhannssona od Myclicka Report z Trasmission – Future Cities od Čéši Report z párty Shadowbox se Syncopixem od Katky Nažhavte se na Apokalypsu sety zahraničních vystupujících! Skyline: "U Private Madness, Public Danger jsme měli od začátku jasno..." United Flavour právě dokončují nové album Hudební recenze: Spirit Catcher - Partners In Crime Report z koncertu Trickyho od Myclicka SHato & Paul Rockseek právě debutovali s Orange Comrades Report z 15. narozenin LMB s The Brand New Heavies od Myclicka After TV z Flow se Sébastien Légerem od Jana Frejma Report z koncertu Crystal Castles v LMB od Vlasty Ševra Audiofly: “Náš label Supernature má za úkol podporovat nové talenty!“ Report z Wonderland Night od Čéši Petit Western dalším EP od Meraka Spirit Catcher: "Kostel? Možná to nejlepší místo pro chytání duchů!" Report z akce Apokalypsa The Bells od Čéši HD videa z Apokalypsy HD videa z Transmission od MHD Scott Ferguson: "Pro mě je důležité, aby to lidi nutilo tancovat, smát se, případně brečet či si zpívat..." Debutem nového labelu MOSP Recordings je Siberia od Michala Poliaka
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016